Laser frakcyjny Lublinie

Lasery frakcyjne to bardzo zaawanasowane urządzenia do poprawy wyglądu skóry. Mogą one likwidować wiele przypadłości i nie mają jednego określonego wskazania. Dlatego stosuje się je w salonach kosmetycznych gdzie wiele klientek pragnie poprawić wygląd swojej twarzy.

Działanie lasera frakcyjnego opiera się na dwóch zasadach albo powodują one odparowanie naskórka i nazywane są ablacyjnymi lub wykonują mikro nakłucia i wnikają głęboko w skórę. Obie techniki maja swoje wady i zalety. Pierwsza technologia poprzez mocną ingerencję znacząco wpływa na przebudowę naskórka który musi się odbudować w zabiegowym obszarze. Odbudowa zawsze przebiega poprzez wzmocnienie obecnie istniejącej warstwy produkcją nowych włókien kolagenowych. Nowe włókna powodują napięcie i ujędrnienie wytworzonej warstwy, dlatego po takim zabiegu cera wydaje się młodsza i pozbawiona nierówności. Drugie rodzaj laserów również powoduje te same procesy naprawcze z tą różnicą że ograniczają się one tylko do obszaru nakłuć, zatem nie posiadają tak mocnego działania. Ogólnie można porównać że zabieg laserem frakcyjnym ablacyjnym równa się 2-3 zabiegom laserem frakcyjnym nie ablacyjnym. Jednak wyższa skuteczność obaczona jest większym ryzykiem i drugim okresem rekonwalescencji, czyli czasem aż zagoją się rany. Niestety ale nie każdy może sobie pozwolić na 1-2 tygodnie w domu w celu jedynie regeneracji skóry. Ciężko określić które lasery frakcyjne są bardziej popularne ale jeśli ktoś nie może sobie pozwolić na tak długie pozostanie w domu powinien wybrać lasery nie ablacyjne i wykonać więcej zabiegów rozłożonych w czasie.

Jak widać laser frakcyjny Lublin mocno ingeruje w skórę pacjenta, dlatego ważne jest postępowanie pacjenta w domu i dbanie o higienę obszarów zabiegowych. Pomijając wybór lasera jak widać ogólnie działa on na zasadzie niszczenia co jest nie do końca oczywiste. Ale lasery frakcyjne właśnie działają w ten sposób że aby zmusić skórę do wytworzenia w naturalny sposób większej ilości kolagenu który odpowiada za jędrność skóry to musimy ją uszkodzić a samo regeneracja wykona resztę pracy. Ważne jest aby uszkodzenie było powodowane w kontrolowany sposób i nie prowadziło do żadnych powikłać dlatego liczy się jakość lasera który jest wykorzystany do zabiegu. Należy wybierać znane lasery jak np. Emerge aby mieć gwarancję skuteczności i bezpieczeństwa.

Laser Look
ul. Głęboka 10/36
20-612 Lublin